• LOGIN
  • Ostukorvis ei ole tooteid.

Märka enda õnnestumisi!

Hei, ettevõtlik naine, millal oli viimane kord, kui Sul midagi väga hästi välja tuli, või millal oli Sinu viimane kordaminek? Kas tuli meelde? Väga hea, kui tuli, aga kas meenub ka see, millal neid viimati tähistasid?

Küsin seda kõike Sinult sellepärast, sest tean omast käest, et tihti unustame ennast oma saavutuste eest premeerida. Olen ka ise oma õnnestumisi võtnud enesestmõistetavana. Tihti jätan väiksemad kordaminekud üldse tähelepanuta. Seetõttu otsustasin korra aja maha võtta ja endale pika pai teha, sest mul on, mida tähistada.

2,5 aastat tagasi kuulutasin Facebooki grupis “Ettevõtlike naiste koda”, milles sellel ajal oli kõigest 34 liiget, välja koolituse “Miljonäride kursus naistele”. Panin selle kokku, mõeldes oma sõbrannadele ja naistuttavatele, kes minult nõu küsisid oma ideede teostamise osas. Kuna vajadus oli rohkem, kui paaril inimesel, siis leidsin, et mõistlik oleks nende kõigiga korraga tegeleda. Nii sündiski formaat “Miljonäride kursus naistele”, mis algselt pidi olema ühekordne üritus. Seda kavandades kaalusin, kas broneerida ruumid koolituseks kümnele või kahekümnele osalejale. Palusin eelbroneerida mõlemad ruumid, ise samal ajal lootes, et saaks kümme osalejatki täis. Juhtus aga nii, et juba päev peale ürituse postitamist oma mõnekümne liikmega Facebooki gruppi, oli mul üle 200 registreerunu ning teisel päeval enam kui 500 soovijat.

See oli ühest küljest suurepärane asjade kulg, mul õnnestus kahe päevaga ja null euroga tuvastada vajadus oma formaadile ning võisin julgelt kinnitada broneeringu suuremale ruumile. Samas pidin kogu kontseptsiooni käigu pealt ümber korraldama. Enam ei olnud liitujad vaid minu tutvusringkonda kuuluvad naised, vaid enamus neist minule täiesti võõrad inimesed Facebooki profiilide taga, kelle jaoks mina olin keegi tundmatu Vi Va. Juba kolmandal päeval lõin omale uue meiliaadressi, tegin registreerimisvormi ning võtsin ükshaaval meilitsi ühendust enam, kui 500 registreerunuga. Kuna kursuse kontseptsioon oli algselt loodud selliselt, et ühes grupis sai osaleda maksimaalselt 20 naist, siis minu jaoks tähendas see ühtlasi uute toimumisaegade määramist ning toimumiskoha esindajatega läbirääkimist.

Kõigest sellest on nüüdseks möödunud enam kui kaks aastat ja olen oma loodud koolituse käigus kokku puudunud sadade tegusate naistega. Tänaseks on Facebooki grupis “Ettevõtlike naiste koda” liikmeid 230, Inspiratsiooni Instituudi Facebooki lehel 220 jälgijat ning minu uudiskirju loeb keskmiselt 300 naist nädalas. Kõik see kokku andis mulle uue missiooni ja teadmise, et Eestis on tõeliselt palju ettevõtlikke naisi. Just sellest kõigest inspireerituna sündiski naisettevõtjaid toetav Inspiratsiooni Instituut, mis oktoobris saab kaheseks! Whoop, whoop 🙂

Loomulikult oleks võinud olla eelpool mainitud arvud suuremad, sest alati saaks paremini. Samas annan endale aru, et alustasin kõige sellega magistriõpingute kõrvalt samaaegselt oma teist ettevõtet kasvatades. Lisaks oli mul eraelulisi keerdkäike, mis kõik

 minu aega ja tähelepanu röövisid. Seega, tegelikult olen endaga rahul ning mul ikka on, mida tähistada. Kuna ka minu sünnipäev jääb samasse kuusse, siis mõtlesin, et miks mitte need kaks ühendada ja tähistada kõikide oktoobrilaste tähtpäeva terve kuu. Selleasemel, et torti üksinda süüa, tundub palju toredam seda teistega jagada. Inspiratsiooni Instituut on oma uste avamisest saadik tegutsenud eesmärgiga suurendada õnnelike ja ettevõtlike naiste arvu Eestis. Me väärtustame elukestvat õpet ning usume naiste potentsiaali. Meie missioon on aidata naistel oma ideid teostada ning elukvaliteeti parandada. Sellepärast jagame lisaks tordile Inspiratsiooni Instituudi sünnipäeva puhul kursuse “Milonärikursus naistele 2.0” osalejatele miljoneid. Tegelikult teeme sel korral lausa igast osalejast miljonäri! Selleks tuleb soovijail vaid ennast kursusele registreerida. Loomulikult on koolituse peamine eesmärk jätkuvalt aidata osalejatel oma ideid realiseerida, äriplaan ja -mudel koostada ning panna alus paremale elukvaliteedile. Samuti on säilinud ka selle kursuse muud väärtused: ettevõtlusalased teadmised, tugi ideede arendamisel ning laienenud kontaktvõrgustik.

Lõpetuseks tahaksin enda tegemistele tuginedes kõigile lugejatele meelde tuletada, et märgake oma õnnestumisi ning ärge unustage neid tähistada. Me ei tea kunagi, milliste suurte tegudeni väikesed kordaminekud meid juhatavad, seega väärivad ka need tähelepanu. Vastasel juhul võib juhtuda, et meie motivatsioon saab otsa ja suuremate õnnestumisteni ei jõuagi. Mina, muide olen otsustanud, et tähistan iga nädalavahetusel oma eelneva nädala kordaminekuid. Olen suur teegurmaan ja viimati ostsin omale väga ilusa kannu. Nüüd iga kord, kui teed joon, tulevad mulle meelde minu saavutused. Seega lubage ka teie endale oma õnnestumiste eest mõnus õhtusöök pere või sõbrannaga, aga miks mitte hoopis nauditav spapuhkus akude laadimiseks vms. Cheers!

Viivika

19. aug. 2019

0 responses on "Märka enda õnnestumisi!"

Leave a Message

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

top
© 2019 - Inspiratsiooni Instituut. kujundas funnelsmaster
X