14
sept.

0

10 võimalust saada miljonäriks

Jah, ma tean, et raha ei ole ainuke väärtus siin ilmas. Samas ei saa eitada, et ilma selleta jäävad paljud unistused täitmata ning probleemid rahaasjades kanduvad üle ka teistesse eluvaldkondadesse. Seega oleks ideaalne olla rahaliselt vaba ning omada piisavalt vahendeid, et enda ja lähedaste soove täita.

Olgugi, et enamik meist ei ütleks ära miljonäristaatusest, siis võib paljudele siiski tunduda miljoni teenimine keeruline ja vahel isegi võimatu. Eelkõige just nende puhul, kes pole varem suurte summadega kokku puutunud. Ja ometi on see täiesti teostatav. Seda kinnitab ka näiteks fakt, et igapäevaselt lisandub meie hulka umbes 1700 värsket miljonäri, mis teeb enam kui 620 000 uut miljonäri aastas. Seega, kui Sinul pole see veel õnnestunud, on need numbrid siiski ilmselgeks faktiks, et võimatu see ei ole. Põhjuseid, mis meid takistavad miljonäriks saamast on mitmeid. Peamised peituvad meil kahe kõrva vahel – need on piiravad mõttemustrid. Samuti peaksime analüüsima, millist väärtust me oma tegevusega maailmale pakume. Kui, aga arvad, et Sinul jääb miljoni saavutamiseks puudu vaid ideest, siis selle vea parandan kohe. Siit tulevad 10 võimalust, et saada miljonäriks. Tundub ahvatleva, mis?

1. Ole mõne tulusa ameti top 1% hulgas. Kui oled üks parimatest kõrgelt tastustatud spetsialistide hulgas, siis ei ole miljonäriks saamine eriti keeruline. Juristid, tippjuhid, arstid, kes kuuluvad oma ala tippu võivad teenida sadu tuhandeid aastas ning kui osa sellest rahast suunata tulusatesse investeeringutesse, siis miljoni piir ei ole kättesaamatu. Tooksin välja ka head müügiinimesed. Tänapäeval kuulub müük kõrgelt hinnatud valdkondade hulka. Kui oled selles osav ning Sinu tasu on seotud tehtud töö tulemusega, siis võid vabalt saada miljonäriks vaid mõne aastaga.

2. Kirjuta raamatuid, mis müüvad hästi ning tõlgi need inglise keelde. Paljud usuvad, et selleks, et kirjanikuna suuri summasid teenida, oleks vaja anda välja uus “Sõrmuste isand”, “Viiskümmend halli varjundit” vms. See on paraku müüt.Tegelikult piisab vaid paari piisavalt hea raamatu kirjutamisest, millel on oma sihtgrupp. Me ei saa paraku üle ega ümber kohaliku turu väiksusest. Seepärast oleks hea peale siinsel turul katsetamist oma raamat tõlkida mõnda keelde, mida kasutab oluliselt rohkem inimest kui eesti keelt. Muide, enamus ei tea, et selleks, et tõusta oma teosega “The New York Times Best Sellers” nimekirja on vaja müüa vaid 10 000 raamatut. Kui aga oled olnud selles nimekirjas ka varem, siis piisab kõigest 5000 raamatust. Seega, kui Sulle meeldib kirjutada, siis ära hoia ennast tagasi. Ühel päeval võib ühest Sinu teosest võib saada järgmine “Harry Potter” või siis lihtsalt raamat, mis teeb Su miljonäriks.

3. Loo oma bränd ja asuta kaubavahendusettevõte (dropshipping business). See on üsna lihtne ja huvitav ärimudel, mis ei nõua suuri ressursse, ega teadmisi. Sul tuleb leida vaid toode/tooted, mis võiks pakkuda klientidele huvi, tootja, kes seda toodab ning luua oma bränd. Seejärel sisestad oma kaubamärgi alt tooted oma e-poodi ning oledki valmis alustama ettevõtlusega. Ärimudel toimib järgmiselt: Kui tellimus tuleb, saadad selle tarnijale edasi, kes selle siis omakorda pakendab ning toimetab kliendini. Loomulikult on vaja oma toodet ka oskuslikult turundada, et ikka iga soovija sellest kuuleks. Näiteks noor naine, kes lõi oma kaalulangetava tee brändi oli nii edukas, et suutis teed müüa miljoni eest päevas omamata ladu, ega sadu töötajaid. Kogu kaup toodeti ja pakendati Hiinas, kust see siis edasi otse kliendini toimetati.

4. Asuta väikeettevõte ja kasva aina suuremaks. Kui mõelda statistikale, siis enamus inimesi, kes on saanud miljonärikson alustanud väikese ettevõttega ning seejärel kasvatanud seda. Garaažist alguse saanud ärihiiglased ei ole üldse mitte linnalegendid. Kõik algab kliendi probleemi tuvastamisest ning seejärel lahenduse pakkumisest! Enamusel meist on peas üks või mitu äriideed. Küsimus on vaid selles, kuidas keegi neid ellu viib. Seega, alusta väikselt, aga mõtle suurelt!

5. Asuta frantsiisiettevõte ja muuda see väga edukaks. Kui Sa ennast eriti loominguliseks inimeseks ei pea, siis frantsiis on üks parimaid võimalusi alustada ettevõtlusega. Sellise ärimudeli puhul on keegi juba kogu äristrateegia, -mudeli jms Sinu eest ära teinud. Sinu asi on vaid panna asjad käima nii, nagu vaja. Osa frantsiise on võimalik alustada kõigest 10 000 euroga. Loomulikult on ka neid, mis vajavad rohkem kui 200 000 eurot alustamiseks. Aga see, kui suurelt Sa ette võtad on Sinu otsustada. Pead vaid läbi mõtlema oma vahendid ja asukoha.

6. Loo kuutasupõhise tellimusega (online)teenus. Sellisel puhul tuleb Sul vastavalt oma tellijate arvule välja arvutada, kui palju peaks iga klient tasuma kuus, et 12 kuuga saada miljonäriks. Näiteks: selleks, et teenida aastaga miljon eurot pead pakkuma teenust 5000 kliendile, mille eest iga klient on nõus tasuma 12 kuud vähemalt 17€/kuus. Või pakkuda 2000 klendile 12 kuud teenust hinnaga 42€/kuus jne. Seda valemit saab jätkata vastavalt muutujatele. Aga usun, et oli arusaadav. Sinul pole vaja muud, kui mõelda välja, millist teenust ja kui paljudele Sa müüa plaanid. Siin on vaid mõned näited: Itunes, Spotify, Netflix jne.

7. Levita oma videoid Youtube’s & go viral. Kui suudad saavutada Youtube’s tähelepanu ja luua midagi, mis seal levib miljoniteni, siis lisaks tasule, mida Youtube maksab, aitab see Sul meelitada ligi teisi rahastamisallikaid. Nt. Reklaami jms näol.Nt. Psy oma kuulsa looga “Cangnam Style”. Kõige paremini levivad videod, mis on naljakad, millegi poolest haruldased või suurepärased, sisuga, mis on suureks abiks vaatajale ja vastuolulised.

8. Blogi nii, et Sul on enam kui 41. miljonit lugejat kuus. Populaarse blogi omamine võimaldab Sul veel tänagi saada multimiljonäriks. Peaksid vaid leidma sihtgrupi, keda soovid kõnetada ning olema võimeline seda tegema keeles, millel on sadu miljoneid kasutajaid.

9. Loo äpp, millel oleks vähemalt miljon kasutajat. Kui suudad luua sellise äpi, mida inimesed soovivad kasutada, siis on võimalik sellega korralikku raha teenida. Probleem äppidega on see, et kui rakendust ei soovi kasutajad korduvalt kasutada, siis oled vaid oma aega ja raha kaotanud. Tuleks luua mudel, mille puhul oleks võimalik luua raha ka äpisiseselt. Nt. müüa reklaami vms. Ja nagu ikka on eelkõige oluline pakkuda kliendile väärtust.

10. Osta, paranda/muuda, korda. Kui oled loominguline ja Sulle meeldib asju parandada, siis leia mõni toode, millele suudad omalt poolt väärtust lisada (nt. huvitavama disaini, remondi vms näol) ja tee seda. Seejärel võid neid müüa juba oluliselt kallima hinnaga inimestele, kes armastavad eksklusiivseid tooteid või soovivad korras/toimivat/parandatud eset, aga ise ei soovi selle loomiseks oma aega kulutada. Kui Sul on rohkem algkapitali, siis võid proovida seda ka kinnisvaraturul.

 

No nii, saigi kümme tükki täis. Tegelikult on võimalusi rohkemgi. Juba minu kursusel “Miljonärikursus naistele 2.0” osalejate hulgas on välja käidud mitmeid, mida ülalolevas nimekirjas ei ole. Seega, kui miljonäristaatus tundub ahvatlev, siis laske oma ideedel lennata, või katsetage mõnda siit nimekirjast. Ja muide,  oktoobris on Inspiratsiooni Instituudi sünnipäev ja selle puhul oleme andnud lubaduse, et teeme IGA oktoobris registreerunud OSALEJAST kursusel “Miljonärikursus naistele 2.0” MILJONÄRI! Kursus kestab kaks nädalat, mille jooksul kohtume viiel korral. Lisaks miljonäristaatusele, saavad selle käigus osalejad teadmisi nii iseenda kui ka raha kohta ning lisaks, kuidas oma ideid teostada ja elukvaliteeti parandada.  Seega, kui Sul on ideed ja/või suured eesmärgid, siis registreeru kursusele.

Viivika

No Comments

Reply