• LOGIN
  • Ostukorvis ei ole tooteid.

Reegel 90/90/1 naisettevõtjale

Reegel 90/90/1 produktiivsuse tõstmiseks ja enesemotiveerimiseks naisettevõtjale

Minul juhtub kord või paar aastas, mil tunnen, et produktiivsus on langenud, aeg kulub igasugu ebavajalikule ja fookus on paigast nihkunud. Siis luban endale mõni nädal lihtsalt olemist ja patareide laadimist, aga väga pikaks neid perioode venitada ei saa. Vastasel juhul on oht mugavustsooni sattuda ning sealt uuest välja astuda on keeruline. Nüüdseks olen omale mõned nipid kogunud, mis aitavad uuesti ree peale saada. Üks, mis on mind sellistel puhkudel aidanud, on reegel 90/90/1. Kuna olen selle enda peal ära katsetanud, siis julgen seda ka teistele soovitada. Seega, kui tunned, et ka Sul võiks sellest kasu olla, siis kasuta allolevat „retsepti”. Midagi halvemaks see igal juhul ei tee. Samas aga vcid leida üles oma produktiivsuse ja motivatsiooni.

1. Vali üks tegevus, mis on Sinu eesmärkide täitmiseks vajalik.

2. Soorita seda oma tööpäevadelesimesed 90 minutitjärgmised 90 päeva. Näiteks paljud minu eesmärgid ja plaanid on seotud kirjutamisega, mistõttu otsustasingi just selle tegevuse endale harjumuseks kujundada. 90 päeva on enamus tegevuste automaatseks juurutamiseks piisav. Pean tunnistama, et kõige esimese asjana ma ärgates siiski arvuti taha kirjutama ei istu. Enne seda pühendan ma umbes tunni oma n-ö pühale plokile. Selle käigus joon vett, mediteerin-visualiseerin ja võimlen. Kirjutan antud teemal ilmselt ka ühe lühikese postituse või käsitlen seda mõnes oma videos.

Kui alguses tuleb ennast uute ülesannete puhul tagant sundida, siis tehes seda järjepidevalt 90 päeva järjest on hiljem tegevuse sooritamine lihtne ja loomulik. Muidugi tuleb arvestada ka sellega, et mida raskem või keerulisem on Sinu jaoks konkreetne tegevus, seda pikem peaks olema periood, et sellest kujuneks harjumus.

Pea meeles, et Sul tuleb valida üks ainuke olulisim ning elumuutvam tegevus! Olgugi, et mainisin, et ise ma päris päeva esimese asjana eesmärgipärast tegevust ei soorita, siis üks on kindel – enne ei asu ma sotsiaalmeedia kontosid sirvima, kellegagi sõnumineerima, e-maile lugema/kirjutama vms. Peale nn “püha ploki” tegevusi asun oma peamise tegevuse juurde ning alles umbes peale 1,5 tundi alustan muude tegevustega. Hommikutundidel on inimesed kõige fokusseeritumad, neil on enim energiat ja samuti tahtejõudu. Seda kõike ei tohi raisku lasta, vaid eesmärkide saavutamiseks ära kasutada.

Viivika

15. juuni 2019

0 responses on "Reegel 90/90/1 naisettevõtjale"

Leave a Message

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

top
© 2019 - Inspiratsiooni Instituut. kujundas funnelsmaster
X